Domů  Fotogalerie  Napsali o nás  Jak adoptovat  Nabízíme školám  Kontakty

Vážení přátelé,

srdečně Vás zdravíme v novém školním roce. I v něm bychom rádi pokračovali v naší práci - adopci na dálku a šíření informací o ní. Protože se však přes prázdniny z žáků stali studenti středních škol, v prvním pololetí rozhodně prezentovat nebudeme - je potřeba zvyknout si na nových školách. Pro Váš stálý zájem bychom v druhém pololetí prezentace rádi opět rozjeli, tentokrát však v omezeném počtu. Máte-li o ně zájem, pište od 1. 1. 2011 na mail humlova@zspouchov.cz.

Jedeme z Afriky do škol! Pomáhejte také.

Nabízíme Vám a Vašim žákům ojedinělý projekt.

V létě jsme s dětmi osmých a devátých tříd navštívili adoptovaného chlapce Mwabariho v Keni. Zažili jsme s ním vyučovací den v jeho třídě, navštívili jeho vesnici a keňské žáky vyzvali na fotbalový zápas.  Ochutnali jsme Mwabariho život. Kamenná třída, hodina přírodních věd nebo náboženství, hliněné domečky, život v chudobě.

Celou expedici jsme zdokumentovali a nabízíme hodinovou prezentaci pro žáky Vaší školy. Šest žáků vypráví o životě v Keni, jak se učí v místní škole, jaké mají místní děti podmínky. Děti vypráví o svých zážitcích. Žádné učebnice, žádné televizní dokumenty, žádná nudná přednáška.  Ale živé vyprávění žáků žákům. Navíc vysvětlíme, co je adopce na dálku a jak se do ní zapojit.

Program je vhodný pro žáky 2. stupně nebo studenty středních škol. Zahrnuje v sobě geografii, občanskou výchovu, angličtinu, etiku či rodinnou výchovu.

Prezentace finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Těšíme se na shledání!

Proběhlé přednášky    Další přednášky